Oleme avatudE - R 9:00 - 16:00

Kirjutapajoprint@pajoprint.ee

Helista+372 44 74 442

     

Ka kõige paremini trükitud paberid ei seisa ilma köitmata koos, palu neid ilusti või kurjusta. Et aga trükis oleks põnev lisaks sisule ka välimuselt, pakume erinevaid võimalusi kammköiteks.

Naljakas nimi eesti keeles – KAMMKÖIDE. Kammiga pole siin tegelikult mingit pistmist- kes siis kammiks oma juukseid kõverate piidega kammiga?

WIRE-O ehk kammköide – trükitud lehed kinnitatakse omavahel plastikuga kaetud traadiga, mis varieeruvad värvi ja suuruse poolest. 

Veel on naljakas see, et enamasti ongi meil kõigil vähemalt üks kammköidetud trükis, aga me ei pööra sellele üldse tähelepanu, kuidas need lehed koos seisavad.

 

Kõige levinumad kammköited on kalendrid, nii laual kui seinal. Kammköites lauakalender

Siin juures pean märkima, et  kammköide on peaaegu ainuke sobiv viis köita käsiraamatuid- manuaale, õppematerjale, kokaraamatuid jm trükiseid, mis peavad ise lahti seisma kui lugejal on käed töödega hõivatud. 

 

Aga väga hästi sobivad kammköiteks igasugused tudengite aasta- või kursusetööd. Sellistele köidetele pakume pealmise kaanena läbipaistvat kile ja alumiseks kartongi. Ning kohvikute ja restoranide menüüd. Nende lehed on mõistlik lasta meil eelnevalt ka ära lamineerida, et juhuslik plekk seda loetamatuks ei muudaks. 

Kuna traadi värvigamma on lai, siis on mänguruumi küllalt- valgele paberile võib kontrastiks panna külge värvilise traadi, tumedale kaanele sobib juurde valge või koguni metalne traat. 

Spiraalköites õpik

 

NB! Mitte segi ajada  SPIRAALKÖITEGA, mis on veelgi vastupidavam ja soovitame eriti mahukatele köidetele, kus kammköide võib pisut õrnemaks jääda.

 

 

 

 

Hea fantaasia korral võib leiutada veelgi variante, kuidas traati ja paberit ühendada. Ehk mäletate: too mulle nätsu ja värvilist traati…

tavaline kammköideosaliselt peidetud kammköidetäielikult peidetud kammköide"tagurpidi" kammköidegrupeeritud kammköide